Scalea
 • New
£8.75
   Demoniczna dentystka
   Demoniczna dentystka

   Demoniczna dentystka

   £10.00
   Tax Included
   In Stock

   Demoniczna dentystka

   Polish translation of Demon Dentist by David Walliams

   Zobacz również: Książki dwujęzyczneLiteratura młodzieżowaCzytam po polsku

   Quantity :
   Hurry Up Only 2 Items left items
   Pinterest
   Close
     Free delivery

   over £60 (UK), 100 Euro (EU)

     Same day dispatch from UK

   (order by 12pm)

    

   Shipping to USA and Canada from £16.

   Demoniczna dentystka to polskie tłumaczenie angielskiej kultowej powieści Davida Walliamsa, Demon Dentist, polecane do czytania po polsku dla dzieci dwujęzycznych 

   Ta opowieść to horror ze sporą dawką zmyślonych słów

   Miasto spowiły ciemności. Pod osłoną nocy działy się dziwne rzeczy. Przed snem dzieci wkładały swoje mleczaki pod poduszki i czekały, aż Zębowa Wróżka zostawi im pieniążek. Ale rankiem znajdowały same okropieństwa. Zdechłego ślimaka. Żywego pająka. Całe setki skorków pełzających pod poduszką. Albo coś o wiele, wiele gorszego?

   To musiała być sprawka złych mocy.

   Kto się za tym kryje, a może raczej co?

   Jakim cudem niepostrzeżenie wkrada się do dziecięcych sypialni?

   I po co zbiera te wszystkie zęby?

   Przeczytaj śmieszną i przerażającą opowieść o demonicznej dentystce... Jeśli się odważysz!

   Jak zachęcić dzieci dwujęzyczne do czytania po polsku? 

   Dzieci, dla których język polski jest drugim językiem, mają inne potrzeby czytelnicze, niż ich rówieśnicy w Polsce, dlatego regularnie rozmawiamy z nauczycielami i rodzicami o tym, co dobrze sprawdza się u dzieci dwujęzycznych. 

   Dziś rynek wydawniczy jest bardzo różnorodny i rozwinięty, co chwilę pojawiają się nowe, ciekawe pozycje książkowe, ale mimo tego, cały czas słychać, że nauczyciele i rodzice narzekają na podobne problemy związane z nauką języka polskiego, zwłaszcza z czytaniem po polsku. 

   Nasza księgarnia przetestowała setki produktów i spośród bogatej oferty wybieramy książki, które spełniają specyficzne potrzeby dzieci dwujęzycznych uczących się języka polskiego na emigracji. 

   Polecany zwłaszcza: 

   Książki dwujęzyczne - wiemy z doświadczenia, że dzieci wychowujące się poza granicami Polski chętnie czytają po angielsku, ale po polsku nie zawsze. Wtedy proponujemy sięgać po tytuły, które dzieci znają ze szkoły angielskiej, takie jak Dziennik cwaniaczka, seria Mr Men i Mała MissDr SeussGruffaloBardzo głodna gąsienica czy Idziemy na niedźwiedzia. Te znane ze szkoły lub z biblioteki angielskiej pozycje są bardzo popularne wśród angielskich dzieci, a ich polskie tłumaczenia przyciągają uwagę dzieci dwujęzycznych i zachęcają je do czytania po polsku.

   Czytanie poziomowe, które dzieci znają ze szkoły angielskiej - polecamy zwłaszcza serię Czytam sobie , która dostosowana jest do poziomu językowego dzieci rozpoczynających przygodę z czytaniem. Poziom 1  zawiera mało tekstu, dużo ilustracji, krótkie zdania i nie zawiera dwuznaków ani zmiękczeń. Wszystkie książki mają też atrakcyjne naklejki i dyplom, a akcja Czytam sobie! Mogę być kim chcę!, zachęca do regularnego czytania dla przyjemności.

   9788362745494
   2 Items

   Data sheet

   Cover
   Paperback

   Specific References

   You might also like

   Prev
   Next

   Reviews Reviews (0)

   Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
   Demoniczna dentystka

   Demoniczna dentystka

   £10.00
   Tax Included