me.jpgNazywam się Małgorzata Wiśniewska. Z wykształcenia jestem pedagogiem i mieszkam w UK już od 2006r.

Pracując jako nauczyciel, a później kierownik w polskiej szkole sobotniej w Leicester, zetknęłam się z wieloma wyzwaniami, jakich na codzień doświadczają nauczyciele języka polskiego. Podstawowym problemem był brak dobrej jakości materiałów do nauczania dzieci polonijnych.

Podręczniki wydawane w Polsce nie sprawdzają się, ponieważ omawiany program jest zbyt obszerny i nie jest możliwy do zrealizowania w ograniczonym czasie jaki ma do dyspozycji nauczyciel w szkole sobotniej (3-4 godziny tygodniowo). Poza tym, dzieci mieszkające w Wielkej Brytanii, zazwyczaj dobrze sobie radzą z językiem mówionym, ale muszą włożyć więcej pracy w naukę czytania i pisania po polsku, ponieważ w szkole angielskiej nie mają z nim styczności.

Szybko zdałam sobie sprawę, że aby pomóc moim uczniom, muszę znaleźć materiały, które będą przekazywać najważniejsze informacje w ograniczonym czasie, a także sprawią, że nauka języka polskiego będzie łatwa i przyjemna. Wtedy natknęłam się na podręczniki Małgorzaty Pawlusiewicz, które napisane są z myślą o dzieciach polonijnych i nawiązałam współpracę z wydawnictwem Wisdom Publishers.

Obecnie pomagam nauczycielom w szkołach polonijnych dobrać odpowiednie podręczniki, biorąc pod uwagę poziom zaawansowania uczniów w szkołach sobotnich, a także pomagam rodzicom pogłębiać kontakt dzieci z językiem polskim poprzez czytanie po polsku.

Podręczniki, które promuję, są wykorzystywane przez wiele szkół polonijnych w Wielkiej Brytanii i spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Regularnie spotykam się z nauczycielami, aby dowiedzieć się jak podręczniki sprawdzają się w praktyce i jak wzbogacić ofertę, aby jeszcze lepiej pomóc im w edukacji dzieci polonijnych.

Książki dla dzieci są również bardzo popularne i pomagają rodzicom uzupełnić edukację szkolną poprzez regularne czytanie bajek i wierszyków dla dzieci. Dzieci chętnie poznają polskie literki, dzięki zróżnicowanym i przyjaznym ćwiczeniom.

Zapraszam do przeczytania charakterystyki podręczników do języka polskiego, historii, geografii i religii znajdujących się w mojej ofercie oraz  obejrzenia książek w internetowej księgarni.

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.