Poems

Popularne wiersze i rymowanki pomocne w nauce języka polskiego jako obcego 

Rym, rytm i powtarzalność to idealna pomoc w nauce języka polskiego dla dzieci dwujęzycznych, dlatego bardzo polecamy wiersze, rymowanki i piosenki jako przydatne pomoce w rozwoju językowym. 

Znane i lubiane wiersze Juliana TuwimaJana Brzechwy  oraz innych polskich autorów Danuta Wawiłow, I. Krasicki , A. Mickiewicz zachęcą dzieci do zabawy językiem polskim. 

Nauka przez zabawę to sprawdzony sposób, żeby nauczyć się języka polskiego jako obcego

Specjaliści podkreślają, że nauka przez zabawę to najlepszy sposób na naukę języka obcego, zwłaszcza u młodszych dzieci oraz u dzieci z niską znajomością języka polskiego. Poprzez zabawę, piosenki, wierszyki pobudzane są wszystkie zmysły dziecka co daje mu radość odkrywania, poznawania i doświadczania nowych bodźców, a dzięki temu lepiej zapamiętuje nowe słowa, zdania i pojęcia. 

Co zrobić, żeby dziecko dwujęzyczne mówiło poprawnie po polsku?

Wierszyki i rymowanki spełniają również ważną funkcję jako stymulacja językowa. Specjaliści podkreślają, że do prawidłowego rozwoju mowy u dziecka ważne jest używanie języka mniejszościowego, języka polskiego, jak najczęściej, w rozmaitych sytuacjach codziennych, w rozmowie, w zabawie i w różnych kontekstach. 

Wierszyki pomogą rodzicom w aktywnym używaniu języka polskiego. 

Nasza księgarnia internetowa przetestowała wiele materiałów i książek. Na podstawie współpracy z polskimi szkołami polonijnymi, logopedami i specjalistami stworzyliśmy unikalną ofertę dostosowaną specjalnie do potrzeb dzieci dwujęzycznych, które uczą się języka polskiego poza granicami Polski.

Znajdziesz u nas:

  • Mówię po polsku  - pomoce logopedyczne dla dzieci w różnym wieku (dla dwulatka, trzylatka, czterolatka, pięciolatka, sześciolatka i dla starszych dzieci)
  • Zabawa po polsku  - gry i zabawy, które w przyjemny sposób zachęcą do używania języka polskiego 
  • Dla najmłodszych – książki dla najmłodszych dzieci, które zaczynają przygodę czytelniczą z językiem polskim 

Poems

There are 69 products.

Showing 1-24 of 69 item(s)

Active filters