Classes

Podręczniki do nauki języka polskiego jako obcego dla wszystkich klas w polskich szkółach sobotnich

W naszej księgarni znajdziecie szeroki wybór podręczników polonijnych do wszystkich przedmiotów i do wszystkich klas w polskich szkołach sobotnich

Podręczniki przystosowane do nauczania języka polskego jako drugiego na poziomie A (podstawowy) 

Materiały dla dzieci, które zaczynają naukę języka polskiego jako obcego na poziomie A (poziom podstawowy). Będą szczególnie przydatne dla dzieci, które rozumieją to co się do nich mówi, ale potrzebują wsparcia w rozwinięciu kompetencji językowych w mowie, piśmie i rozumieniu czytanego tekstu. Dwujęzyczne polecenia po polsku i po angielsku pomogą w zrozumieniu dzieciom, które lepiej czytają po angielsku.

Lubię Polski 

Z Anią przez Polskę

Polski krok po kroku 

Podręczniki do nauki języka polskiego jako obcego na poziomie B (poziom średnio-zaawansowany) 

Na poziomie B (poziom średnio-zaawansowany) polecamy serię podręczników Małgorzaty Pawlusiewicz, która została stworzona specjalnie dla polskich szkół na emigracji.

Największą zaletą tej serii jest dostosowanie ilości materiału i jednostek lekcyjnych do ilości zajęć w szkole sobotniej (32 - 35 zajęć rocznie, 3-4 godziny tygodniowo). 

Podręczniki te zapewniają uczniom ciągłości nauczania, ponieważ każdy podręcznik jest kontynuacją poprzedniej części. 

Tej serii używają szkoły polonijne na całym świecie, w tym ponad 200 szkół w Wielkiej Brytanii i w Europie. Autorka podręczników, Małgorzata Pawlusiewicz, ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu dzieci na emigracji oraz w kształceniu nauczycieli polonijnych. 

Polecamy również inne książki i pomoce które mogą być wykorzystane jako materiał wspomagający w nauce języka polskiego jako obcego.  

Elementarz metoda sylabowa – A. Plec, M. Skoczylas 

Pomoce do nauki języka polskiego jako obcego w polskich szkołach sobotnich i w domu

Znajdziesz tu wiele materiałów i pomocy dydaktycznch przydatnych w nauczaniu języka polskiego w polskiej szkole sobotniej, między innymi:

Nauka czytania dla dzieci dwujęzycznych

W naszej księgarni znajdziesz również wiele innych książek dla dzieci, które pomogą w odnalezieniu miłości do czytania po polsku, w uważnym czytaniu, czytaniu ze zrozumieniem oraz w poznaniu historii i kultury Polski. 

Classes

There are 118 products.

Showing 1-24 of 118 item(s)

Active filters