W Dolinie MuminkówW Dolinie Muminków
 • New
   Figlarna kredka. Część 1
   Figlarna kredka. Część 1
   Figlarna kredka. Część 1
   Figlarna kredka. Część 1
   Figlarna kredka. Część 1

   Figlarna kredka. Część 1

   £13.75
   Tax Included
   Out-of-Stock

   Figlarna kredka. Część 1

   Podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci 5-6 letnich

   Zobacz również: Podręczniki i pomoce do nauki języka polskiego

   Quantity :
   No Product available
   Pinterest
   Close
     Free delivery

   over £60 (UK), 100 Euro (EU)

     Same day dispatch from UK

   (order by 12pm)

    

   Shipping to USA and Canada from £16.

   Podręcznik do nauki języka polskiego dla dzieci 5-6 lat

   - zgodny z „Podstawą programową dla uczniów polskich uczących się za granicą”

   Poziom I

   Nauka języka – rozumienia, mówienia, czytania – będzie radosna i interesująca dzięki Kredce, bohaterce podręcznika. Obrazkowe opowieści zachęcą dzieci do samodzielnego studiowania książki, do rozmów na ważne tematy, do stawiania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

   Chcemy, aby podręcznik kojarzył się z miłymi spotkaniami w polskiej szkole i dawał poczucie, że każda kolejna lekcja będzie jeszcze ciekawsza.

   Od Autora

   Szanowni Państwo,

   miło nam poinformować, że przygotowujemy serię podręczników -„PRZYJACIELE Z PIÓRNIKA” – dla dzieci uczących się języka polskiego w szkołach polonijnych. „FIGLARNA KREDKA” jest pierwszą książką z tej serii. Przeznaczona jest dla dzieci pięcioletnich i sześcioletnich (pierwszy poziom nauczania). Dodatkowo, dla nauczycieli dostępny będzie Program do nauczania dzieci na pierwszym etapie szkolnym z wykorzystaniem podręcznika “Figlarna Kredka”

   Bohaterką podręcznika jest Kredka – ożywione narzędzie pracy ucznia, znane i bliskie dziecku rozpoczynającemu formalną edukację. Kredka, podobnie jak dzieci, wiele już wie i umie, jest ciekawa świata, ma wiele pomysłów, lubi się śmiać i figlować. Jest bohaterką opowieści obrazkowych, które stanowią stały element każdej lekcji.

   Obrazkowe opowieści są kolorowe (to przyciąga uwagę i wychodzi naprzeciw potrzebom dzieci),  mają mnóstwo szczegółów (to pozwala na wprowadzenie słownictwa z zakresu wszystkich części mowy, ćwiczenie spostrzegawczości, koncentracji i wciąga do zabawy) są w formacie A3 – zajmują całą rozkładówkę (dają szansę na rozszerzenie pola widzenia, ćwiczenie koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowo-przestrzennej), kryją konkretną historię (sprzyja to rozwijaniu myślenia przyczynowo-skutkowego, ustalania kolejności zdarzeń, prowokuje do wyrażania opinii, oceny postepowania itp.), prowokują do tego, by je opowiadać (dają szansę na uporządkowaną naukę języka i wyczucie świadomości językowej, umożliwiają odczuwanie satysfakcji z samodzielnego studiowania książki), mają fikcyjnego bohatera – KREDKĘ (daje to poczucie bezpieczeństwa, przywiązania do bohatera, zaciekawienia kolejną przygodą), dostarczają wiedzy o Polsce (jej tradycjach, przyrodzie, kulturze) w sposób adekwatny do potrzeb i możliwości ucznia.

   Podręcznik proponuje wstępną naukę czytania, wykorzystując metodę globalną. Litery nie są tu elementem najważniejszym, wiodącym, ale książka nie ucieka od alfabetyzacji. Dzieci mają możliwość poznania podstawowych liter. Kreśląc w liniaturze znaki literopodobne, dzieci mogą przygotować rękę do sprawnego posługiwania się narzędziem pisarskim.

   Materiał wspierający rozwój językowy jest zgodny z podstawami naukowymi edukacji małego dziecka. Wszystko w swoim czasie, żeby nie zgubić nikogo!

   Intencją Autorów było stworzenie książki, która będzie spełniała funkcję o wiele szerszą niż zwykły podręcznik szkolny. Jesteśmy przekonani, że ta książka będzie się kojarzyła z bardzo miłymi spotkaniami w polskiej szkole, dawała poczucie, że zarówno język polski, jak i polskie zabawy i zwyczaje, wierszyki, opowiadania itd. są ciekawe, kolorowe i w niczym nie ustępują tym propozycjom edukacyjnym, które dziecko polskie otrzymuje w ramowej edukacji w kraju zamieszkania.

   Zespół Autorski wierzy w to, że książka będzie podobała się dzieciom i wspomagała Nauczycieli w przygotowaniu i prowadzeniu efektywnych, interesujących i radosnych lekcji.

   W imieniu Zespołu Autorów

   Małgorzata Małyska

   W serii „Przyjaciele z piórnika” ukażą się także:

   „Sprytny ołówek” – dla dzieci w wieku 6 – 7 lat (poziom 2),

   „Ciekawskie pióro” – dla dzieci w wieku 7 – 8 lat (poziom 3).

   „Figlarna Kredka” to coś więcej niż zwykły szkolny podręcznik.

   Fogra
   9788360657201

   Data sheet

   Author
   Małyska Małgorzata

   Specific References

   Reviews Reviews (1)

   Based on 1 review - 0 1 2 3 4 5,00/5
   Sort by:

   0 1 2 3 4
   (5/5
   0 of 0 people found the following review helpful

   Zadowolona w 100%, polecam


   Figlarna kredka. Część 1

   Figlarna kredka. Część 1

   £13.75
   Tax Included