Scalea
 • New
£8.75
   Nowe klopoty detektywa Pozytywki
   Nowe klopoty detektywa Pozytywki

   Nowe klopoty detektywa Pozytywki

   £8.75
   Tax Included
   In Stock

   Nowe kłopoty detektywa Pozytywki

   Autor: Kasdepke Grzegorz

   Zobacz również: Czytam po polsku

   Quantity :
   Hurry Up Only 9 Items left items
   Pinterest
   Close
     Free delivery

   over £60 (UK), 100 Euro (EU)

     Same day dispatch from UK

   (order by 12pm)

    

   Shipping to USA and Canada from £16.

   Kolejne przygody Detektywa Pozytywki autorstwa Grzegorza Kasdepke. Przekonaj się, co tym razem wpędziło dzielnego detektywa w kłopoty.

   Detektyw Pozytywka to niekwestionowany specjalista od zagadek kryminalnych. Założył agencję detektywistyczną "Różowe Okulary", w której też sam pracuje. Swoją siedzibę ma na poddaszu starej kamienicy. Detektyw Pozytywka posiada niewielkich rozmiarów pomieszczenie, w którym przyjmuje interesantów. Mimo to, ma w nim wszystko, czego potrzebuje: malutki stolik z namalowaną na wierzchu szachownicą (detektyw bardzo lubi grać w szachy, jednak niezwykle się smuci, gdy przegrywa sam ze sobą), dwa składane taborety wędkarskie oraz stojący na parapecie kaktus (to jedyna broń, jaką dysponuje Pozytywka). Tylko miejsca dla klientów już jakoś brakuje, ale najczęściej z problemami zwracają się do niego dzieci, a te zmieszczą się w siedzibie agencji, gdy detektyw wciągnie brzuch.

   Dorośli zdecydowanie rzadziej korzystają z jego usług, uważając go raczej za nieszkodliwego dziwaka. Jednak i oni w większości darzą detektywa sympatią. Jest jednak ktoś, kto go bardzo nie lubi. To szef konkurencyjnej agencji "Czarnowidz", Martwiak. Mimo sporej aktywności konkurenta, detektyw Pozytywka nie narzeka na brak zagadek do rozwiązania. Z łatwością ustala, co stało się z ubraniem pana Mietka. Udowadnia, że ortografia może być dowodem w śledztwie i tym samym oczyszcza Martwiaka z zarzutu wykonania napisów na ścianach kamienicy. Dzięki detektywowi dowiemy się również czy w Turcji pije się kawę po turecku oraz jak podlewać kaktusy.

   "Nowe kłopoty detektywa Pozytywki" to druga część przygód sympatycznego detektywa z agencji "Różowe Okulary", idealna propozycja do czytania po polsku przez dzieci.

   Składa się z kolejnych kilkunastu "kryminalnych" opowiadań. Do jej lektury z pewnością nie będzie trzeba zachęcać początkujących młodych czytelników, a i młodsze dzieci z chęcią posłuchają przed snem opowieści o przygodach Pozytywki. Rozwiązując wraz z głównym bohaterem łatwiejsze i trudniejsze zagadki będą doskonalić umiejętność logicznego myślenia oraz wyciągania właściwych wniosków. W ten sposób każdy może zostać detektywem.

   Grzegorz Kasdepke jest urodzonym w 1972 roku polskim pisarzem, dziennikarzem i scenarzystą. Sławę przyniosły mu przede wszystkim książki dla dzieci i młodzieży, których ma na swoim koncie kilkadziesiąt. Czytelnicy sięgają po nie nad wyraz chętnie, skuszeni pięknym językiem i humorem. Ale książki Grzegorza Kasdepke nie są pozbawione walorów edukacyjnych. Choć największą popularnością cieszy się seria opowiadająca o przygodach detektywa Pozytywki, to autor ma na swoim koncie inne wartościowe pozycje, na przykład "Wielka księga uczuć", "Tylko bez całowania! czyli jak radzić sobie z niektórymi emocjami" czy "Co to znaczy...".

   9788310116628
   9 Items

   Data sheet

   Author
   Kasdepke G.
   Cover
   Hardback
   Number of pages

   Specific References

   You might also like

   Prev
   Next

   Reviews Reviews (0)

   Based on 0 reviews - 0 1 2 3 4 0/5
   Nowe klopoty detektywa Pozytywki

   Nowe klopoty detektywa Pozytywki

   £8.75
   Tax Included