Polish online bookstore in the UK
Polish online bookstore in the UK
Start 2. Beginner Polish. Podręcznik studenta, poziom A1
Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego na poziomie A1
Autorzy: Kamila Dembinska, Agnieszka Małyska
Zobacz również: Język polski, Polski krok po kroku
over £100 (UK)
(order by 12pm)
Shipping to USA and Canada from £16.
Podręcznik do nauki języka polskiego jako obcego Start 2. Beginner Polish stanowi kontynuację podręcznika Start 1. Utrwalany i rozwijany jest tu materiał z pierwszej części. Zgodnie z założeniem całej serii wyeliminowany jest język ojczysty ucznia oraz komentarze gramatyczne. Uczeń zachęcany jest do samodzielnego odkrywania reguł.
Do podręcznika dołączona jest płyta CD z nagraniami audio.
LEKCJA 1: Dzień jak co dzień
LEKCJA 2: Po godzinach
LEKCJA 3: Czy wiesz gdzie jest poczta?
LEKCJA 4: Chcę podróżować!
LEKCJA 5: Robimy imprezę!
LEKCJA 6: Dziękuję, nie!
LEKCJA 7: Szukam mieszkania.
LEKCJA 8: Co za dzień!
LEKCJA 9: Jak ty wyglądasz?
LEKCJA 10: Polak potrafi
Start 2 Beginner Polish – podręcznik studenta
START 1 a START 2
Po podręczniku START 1, który jest kompleksowym materiałem do nauki języka polskiego na poziomie A0, wydajemy kolejną część serii – podręcznik START 2. Bazując na materiale wprowadzonym w dziesięciu jednostkach START 1, znacząco rozwijamy wszystkie cztery sprawności językowe.
To co charakteryzuje pierwszy podręcznik, czyli nacisk na automatyzowanie pełnych konstrukcje potrzebne w sytuacjach codziennych, w jakich ma szanse znaleźć się cudzoziemiec, regularne ćwiczenie fonetyki, czy świadomie ograniczona prezentacja zagadnień gramatycznych – jest systematycznie rozwijane w podręczniku START 2.
W pierwszym podręczniku, wprowadzając ucznia w system języka polskiego, świadomie rezygnujemy z niektórych form, koncentrując się na zautomatyzowaniu użycia tych najbardziej frekwencyjnych. Stąd na przykład decyzja o prezentacji jedynie form liczby pojedynczej koniugacji. Natomiast START 2 znacząco rozbudowuje wszystkie umiejętności, jakie zdobył uczeń w pracy z podręcznikiem START 1. Widać to doskonale na przykładzie rozwijania sprawności mówienia. Dzięki wprowadzeniu pewnych drobnych elementów, pozwalamy na większą swobodę w mówieniu i zwiększamy możliwości komunikacyjne ucznia. W rezultacie kładziemy naciski na następujące konstrukcje:
– spójniki
– zaimek który
– wiem / znam
– zaimki pytajne
– muszę, mogę, chcę
– po co? żeby
– już / jeszcze
– podoba mi się…
– ktoś, coś, gdzieś, kiedyś
– można / trzeba
– lepiej / gorzej, więcej / mniej
Wszystkie te elementy wydają się dość łatwe do wprowadzenia, jednak dopiero w sytuacji gdy uczeń dysponuje pewną solidną bazą i poznaje je w jasnym kontekście.