Polish online bookstore in the UK
Polish online bookstore in the UK
12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach
Autor: Opracowanie zbiorowe
Zobacz również: Książki o uczuciach
over £100 (UK)
(order by 12pm)
Shipping to USA and Canada from £16.
12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach
Ważne słowa: miłość, odpowiedzialność, uczciwość, szczęście, samodyscyplina, piękno, sprawiedliwość, przyjaźń, odwaga, dobroć, szacunek, mądrość.
Znakomici autorzy: Irena Landau, Natalia Usenko, Anna Onichimowska, Eliza Piotrowska, Joanna Krzyżanek, , Anna Sójka, Maria Ewa Letki, Liliana Fabisińska, Agnieszka Frączek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Paweł Beręsewicz, Marcin Przewoźniak napisali niebanalną, bez nadęcia i patosu, niezwykle ciepłą książkę dla dzieci o ważnych sprawach.
O szczęściu, czyli o tym, jak dobrze mieć bliskich,
O samodyscyplinie, czyli jak zmienić swoje życie w tydzień,
O pięknie, czyli nie chcę być krasnalem,
O odpowiedzialności, czyli bardzo poważnej sprawie,
O sprawiedliwości, czyli o Patyku, Poli, dwóch siekaczach i dziurkach w waflu,
O przyjaźni, czyli o długich rozmowach za pomocą latarek i kredek,
O miłości, czyli nic takiego się nie stało,
O odwadze, czyli o długim, ciemnym korytarzu,
O dobroci, czyli o mocarzu Michale,
O szacunku, czyli udku kurczaka,
O mądrości, czyli o zamienianiu kwaśnej cytryny w słodką lemoniadę.
Wszystkie historyjki opatrzone są urokliwymi, pełnymi detali ilustracjami. To doskonała pomoc dla rodziców, nauczycieli, którzy na co dzień spotykają się z mnóstwem pytań swoich podopiecznych. Czasami dzięki zabawnej opowieści trudne sprawy stają się proste i zrozumiałe.
LILIANA FABISIŃSKA
Każdy rodzic zastanawia się chyba czasami, jak rozmawiać z dziećmi o wartościach. O miłości, odpowiedzialności, sprawiedliwości... Ta książka jest gotową odpowiedzią. Mówi o tych sprawach z poczuciem humoru, lekko i mądrze. Bycie jedną z autorek tej książki to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Zaproszono do prac nad nią najlepszych polskich autorów. Powstały opowieści mądre, ważne, zabawne... i w dodatku pięknie ilustrowane. Moja córka jest tą książką zachwycona!
Warto tę książkę kupić i mieć w domu. Wracać do niej, gdy dziecko pyta o ważne i trudne sprawy. Gdy chce być odważne, sprawiedliwe, albo zastanawia się, czy jest prawdziwym przyjacielem.
IRENA LANDAU
W opowiadaniach poruszone są – w sposób lekki i atrakcyjny – poważne problemy, z którymi dzieci (zresztą dorośli także) spotykają się w codziennym życiu. Może więc te opowieści, oprócz rozrywki dadzą dzieciom także coś więcej, pomogą odróżnić dobro od zła, kłamstwo od prawdy i odpowiedzialność od lekceważenia.
Byłoby wspaniale, gdyby po przeczytaniu opowiadania, rodzice lub opiekunowie porozmawiali z dzieckiem o jego przesłaniu.
Życzymy wesołych i pożytecznych chwil.
MARIA EWA LETKI
Ta książka jest jak dobry przyjaciel. Pomoże dziecku rozwiązać problemy, z którymi spotyka się ono na co dzień.
ELIZA PIOTROWSKA
Świata nie da się zamknąć w definicji, ponieważ nie jest on zbiorem bezpiecznych pojęć, lecz ryzykownych konfrontacji. Mądrość, dobro, szczęście... znaczą dopiero wtedy, kiedy ujawnią się w konkretnej historii. Historie te to narzędzia poznania świata, najlepsza wyprawka do Szkoły Życia!
ANNA ONICHIMOWSKA
Dwunastu autorów opowiada – często przewrotnie i z przymrużeniem oka – czym jest według nich piękno, mądrość, szczęście, przyjaźń, szacunek... Zabawne historie o ważnych sprawach, dla małych i dużych. Warto je sobie wspólnie przeczytać. Będą świetnym pretekstem do rozmów przy rodzinnym stole.
MARCIN PRZEWOŹNIAK
Znacie dwanaście najważniejszych rzeczy w życiu? Dzieci wymienią je jednym tchem. Dziesięć pierwszych zajmą: mama, babcia, słodycze, Święty Mikołaj i najnowsze sposoby przerabiania codzienności na internetowe przyjemności… A tak poważnie?
Tak poważnie, to strasznie poważnie się one nazywają: szczęście, uczciwość, sprawiedliwość, mądrość, szacunek… Ogromny kłopot, bo jak tu dzieciom mądrze i przystępnie opowiedzieć, co to takiego?
My – rodzice i pisarze – też nie zawsze wiemy. Jednak raz się postaraliśmy. Może ta książeczka okaże się pomocna. Może dorosłym będzie łatwiej wyjaśniać, a dzieciom – zrozumieć. A może: dorosłym – zrozumieć i zastosować, a dzieciom – „za młodu nasiąknąć”… Trudna sprawa z tymi wartościami, ale gdy już człowiek odnajdzie je we własnym życiu – dalej będzie łatwizna!
ANNA SÓJKA
Dzieci lubią: akcję (żeby się dużo działo), humor (żeby można się było pośmiać) i wyrazistych bohaterów (żeby można było ich ocenić i się z nimi utożsamić). Dorośli chcą, by książka była: pouczająca (ale nie za bardzo), znakomita literacko (ale koniecznie z zabawnymi momentami) i „odpowiednia” dla dziecka (ale nie na tyle „odpowiednia”, żeby dziecko się nią znudziło).
Dwunastu autorów napisało 12 opowiadań, które zawierają wszystko to, co lubią dzieci, i wszystko to, czego oczekują dorośli. A opowiadania dotyczą naprawdę istotnych spraw – wartości, o których nie jest łatwo rozmawiać z dziećmi ani rodzicom, ani nauczycielom. Bo jak między zabawą, odrabianiem lekcji, grą komputerową i całą masą innych Bardzo Ważnych Zajęć „wcisnąć się” z mądrym, współczesnym przekazem o tym, co w życiu istotne? Jak opowiedzieć o przyjaźni, uczciwości, sprawiedliwości, a nawet o… samodyscyplinie?
Oto książka, która pomoże: rodzicom – w codziennych sytuacjach odpowiadać na dociekliwe dziecięce pytania, nauczycielom – prowadzić ciekawe zajęcia wychowawcze, a dzieciom – …miejmy nadzieję, że dzieciom ta książka się po prostu spodoba.
NATALIA USENKO
Dla małych ludzi świat jest równie skomplikowany jak dla dorosłych. Niełatwo jest opowiedzieć o tym, co boli i trapi, a jeszcze trudniej zrozumieć, czemu życie nie zawsze jest sprawiedliwe, dlaczego trzeba postępować inaczej niż koledzy z klasy albo skąd wziąć odwagę, która akurat uciekła gdzieś i zostawiła nas samych ze strachem czy nieśmiałością. I jaka jest nagroda za dobroć, skoro uratowany kot drapie i nie okazuje wdzięczności?
Dzieci nie wiedzą, że dorosłym również bywa trudno mówić o takich rzeczach. Dużo łatwiej jest wspólnie poczytać książkę. I być może, w trakcie tego czytania, pojawią się zwierzenia, pytania i odpowiedzi. Niech te opowiadania staną się dla dużych i małych wstępem do dobrych rozmów i kluczem, który otwiera zamknięte drzwi.
AGNIESZKA FRĄCZEK
Mądrość, odpowiedzialność, uczciwość... to brzmi poważnie, prawda? Prawda. Bo ta książka opowiada właśnie o sprawach ważnych i poważnych. Ale czy to znaczy, że sama też jest właśnie taka – ważna i poważna? Tak i... nie.
Jest ważna. Nawet bardzo ważna – tak jak ważne są dla nas miłość, przyjaźń i dobroć, szacunek, uczciwość i sprawiedliwość.
Ale poważna? Nigdy w życiu!
Bo kto powiedział, że o sprawach poważnych nie można opowiadać z uśmiechem?
ROKSANA JĘDRZEJEWSKA-WRÓBEL
Jeśli wyobrazimy sobie szczęśliwe życie jako porządnie zbudowany budynek, to wartości stanowią tego budynku fundament. Tak jak nie da się dobrze zbudować domu bez fundamentów, tak nie można dobrze wychować dzieci bez wprowadzenia ich w świat wartości. Mam nadzieję, że ta książka okaże się w tym pomocna.
Data sheet
Specific References