Poziom 1, składam słowa

Książki poziomowe są polecane dla dzieci dwujęzycznych do nauki czytania po polsku

Czytanie po polsku często sprawia dzieciom dużo trudości, ze względu na dwuznaki, zmiękczenia i specyfikę języka polskiego, który nie należy do łatwych. Nawet dzieci, które chętnie czytają po angielsku, mają problem z czytaniem po polsku. Dlatego tak ważne jest regularne sięganie po polskie książki codziennie, dla przyjemności.

Aby zachecić dziecko do czytania należy stopniować trudności i dostosowywać poziom czytanych tekstów do poziomu językowego dziecka

Seria Czytam sobie jest dostosowana  do poziomu językowego dzieci rozpoczynających przygodę z czytaniem. Polecamy ją dla dzieci dwujęzycznych, które znają czytanie poziomowe ze szkoły angielskiej.

Seria została stworzona przez najlepszych polskich autorów i ilustratorów, konsultowana i rekomendowana przez ekspertów zdobywa zaufanie rodziców i daje radość dzieciom.

  • Poziom 1 „Składam słowa” to wspaniały początek nauki czytania.  Zawiera mało tekstu, proste zdania  nie zawierają dwuznaków ani zmiękczeń. Zabawne historie i bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Duże  ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu.
  • Poziom 2 to dłuższe zdania, złożone, z elementami dialogu oraz ćwiczeniami sylabizowania.   
  • Poziomi 3 to świetny sposób na utrwalenie nauki czytania. Wciągające historie, napisane dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami, z uzycie wszystkich polskich głosek. Na końcu książki znajduje się słowniczek trudniejszych wyrazów.
  • Dla mistrzów czytelnictwa polecamy ostatni najtrudniejszy poziom jakim jest Czytam z bakcylem.  

Jakie są inne sprawdzone metody pomocne w nauce czytania i mówienia po polsku?

Nasza księgarnia internetowa przetestowała wiele materiałów i książek. Na podstawie współpracy z polskimi szkołami polonijnymi, logopedami i specjalistami stworzyliśmy unikalną ofertę dostosowaną specjalnie do potrzeb dzieci dwujęzycznych, które uczą się języka polskiego poza granicami Polski.

Znajdziesz u nas:

  • Mówię po polsku  - pomoce logopedyczne dla dzieci w różnym wieku 
  • Zabawa po polsku - gry i zabawy, które w przyjemny sposób zachęcą do używania języka polskiego 
  • Książki dwujęzyczne – to pozycje  znane ze szkoły lub z biblioteki angielskiej, które są bardzo popularne wśród angielskich dzieci, a ich polskie tłumaczenia przyciągają uwagę dzieci dwujęzycznych i zachęcają je do czytania po polsku.
  • Ksiązki dla najmłodszych - książki dla najmłodszych dzieci, które zaczynają przygodę czytelniczą z językiem polskim 

There are 47 products.

Showing 1-24 of 47 item(s)

Active filters