Religious Education

Podręczniki i materiały do religii dla dzieci polonijnych.

Jeśli twoje dziecko uczy się religii w Anglii lub w innym kraju poza granicami Polski, polecamy ci sprawdzone i polecane podręczniki do religii Dobry Pasterz, które pomogą dzieciom o różnej znajomości języka polskiego uczestniczyć w katechezie, mszy świętej i modlitwie.

Znajdziesz tu również materiały, które pomogą dzieciom polonijnym przygotować się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania. Polecamy też Biblię i Katechizm, które przydadzą się do codziennej modlitwy lub wspólnego czytania z rodzicami. 

Podręczniki dwujęzyczne do nauki religii w polskich parafiach i szkołach sobotnich - seria Dobry Pasterz

Seria Dobry Pasterz została przygotowana specjalnie z myślą o dzieciach uczących się religii poza granicami Polski, w Anglii i w Europie. Opracował ją dr Krzysztof Gospodarzec, katecheta, który od wielu lat uczy na emigracji polskie dzieci o różnym poziomie znajomości języka polskiego. Podręczniki zawierają również ćwiczenia i są oparte na wytycznych programów katechetycznych.

Podręczniki otrzymały oficjalną zgodę diecezji do nauczania katechezy w Kościele Rzymsko-Katolickim. 

Do wszystkich podręczników dostępne są również podręczniki metodyczne, które zawierają płytę z opracowanymi prezentacjami multimedialnymi do każdej jednostki katechetycznej.  

Seria Dobry Pasterz bardzo dobrze sprawdza się w szkołach polonijnych, w nauczaniu katechezy w polskich parafiach i przy kościołach, oraz wszędzie, gdzie dzieci polonijne uczą się religii, przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej lub do sakramentu Bierzmowania. 

Ilość jednostek lekcyjnych jest dostosowana do warunków nauczania w szkołach polonijnych. Język i sposób ujęcia tematów jest przystępny i zrozumiały dla dzieci. W podręcznikach są także wyjaśnienia w języku angielskim, co znacznie ułatwia pracę z dziećmi, dla których język polski często uznawany jest za drugi lub obcy.

Materiały wspomagające katechezę, modlitwę i naukę religii w domu - Biblia, katechizm 

Wszystkim dzieciom, które uczą się religii na emigracji polecamy sprawdzone i wypróbowane materiały, które pomogą uczestniczyć w katechezie, mszy świętej i modlitwie.

Dla młodszych dzieci polecamy Biblie, katechizmy i inne materiały wspomagające katechezę, modlitwę i naukę religii w domu:

Religious Education

There are 23 products.

Showing 1-23 of 23 item(s)

Active filters