Język Polski - Danuta Szkutnik, Maria Łaszkiewicz

Opinie o sklepie

Brak opinii

Zestaw podręczników - W szkole i w domu klasa 2 Zobacz większe

Zestaw podręczników - W szkole i w domu klasa 2

St.Ferdinand - ZESTAWKL2

Nowy produkt

Zestaw podręczników do klasy 2 dedykowany uczniom mieszkającym poza granicami Polski, których pierwszym językiem jest angielski.

Format A4, miękka oprawa

Więcej szczegółów

£48.49 brutto

zamiast £52.98

Dodaj do listy życzeń

38 szt. w magazynie

  Autor: Danuta Szkutnik

  Podręcznik do klasy drugiej pt. „W szkole i w domu” dedykowany jest drugoklasistom mieszkającym poza granicami Polski, których pierwszym językiem jest angielski.

  Składa się on z dwóch części przeznaczonych na pierwszy i drugi semestr, a w składzie każdej części znajdują się zarówno czytanki jak i ćwiczenia.  Pozwoli to na sprawniejszą organizację pracy na lekcji.

  Książka jest bogato ilustrowana.  Ma to nie tylko znaczenie estetyczne, ale przede wszystkim  dydaktyczne.   Ilustracje mają za zadanie:

  • bogacić słownictwo
  • pobudzać aktywnosc umysłową
  • pozwalać na ocenę i zestawienie obrazu z rzeczywistością
  • zachęcać do opisu, opowiadania, a także do tworzenia logicznych splotów wydarzeń
  • bliskość tematyczna wzbudzać ma większe  zainteresowanie i  inspirować do zadawania pytań

  Główną bohaterką  jest Ada, która dzieli się przeżyciami w rodzinie oraz w polskiej i amerykańskiej szkole. Podręcznik „W szkole i w domu” ma  układ schematyczny.

  Na początku pojawiają się ćwiczenia i zadania utrwalające znajomość liter, głosek , dwuznaków, zmiękczeń, a także utrwalające  takie szeregi liter jak:

  ł – w,   g – j,   e – i ,   c – k,   ch – cz,    s – sz, bowiem,  to one właśnie  sprawiają  trudność dziecku dwujęzycznemu ze względu na inne brzmienie.

  W następnej kolejności  są ćwiczenia  utrwalające pisownię  ś, si, sz, s  oraz  ć, ci, cz, c, gdyż z doświadczenia wiemy, że są to grupy liter, których roznice w  brzmieniu są trudne do zauważenia przez dziecko  posługujące się na codzień językiem angielskim.

  Po powtórkach przystępujemy do realizacji programu i sukcesywnej pracy z podręcznikiem, który ma nastepujący układ:

  • czytanka
  • miejsce do samodzielnego wyszukania i napisania wyrazu/wyrazów, które według dziecka są trudne
  • pytania związane z treścią
  • pytania nie dotyczące tekstu, ale związane tematycznie
  • krótkie fragmenty  poezji z literatury dziecięcej, które mają uwrażliwiać na  piękno języka literackiego i przygotować w przyszłosci do analizy  utworów
  • ćwiczenia dotyczące ortografii, gramatyki
  • ćwiczenia mające na celu pokazanie różnic w deklinacji
  • wyrazy i proste zdania do tłumaczenia
  • “Tygodnik”

  Nowościa w tym podręczniku są ćwiczenia polegające na  tłumaczeniu z języka angielskiego na język polski.  Wiemy, że dzieciom łatwiej jest funkcjonować w języku angielskim, dlatego uważam, że będzie to dla nich ciekawe zadanie, a także umiejętność, która przyda się w przyszłości.  Ciekawostką i nowością jest także “Tygodnik”. To  sprawdzony przeze mnie sposób  na poprawne I ciekawe wypowiedzi pisemne.  To ulubiony  typ zadań domowych, polegający na rysowaniu i pisaniu na zadany temat,  który  szybko wdroży  uczniów do poprawnego samodzielnego pisania.

  Treści  i  zagadnienia programowe zawarte w podreczniku „W szkole i w domu”  to:

  opozycje, rymy, czasownik, rzeczownik, przymiotnik, pisownia „nie” przed czasownikiem i  przymiotnikiem, podstawowe wiadomości o zdaniu,  dialog, opis, list,  pisownia z ż, rz, -arz, -erz, o wymienne, o niewymienne, zakonczenia -ów,  ubezdzwiecznienia, liczba pojedyncza i mnoga,  liczebniki główne i porządkowe.

  Tematyka obejmuje ważne święta, wydarzenia, rocznice, a także podstawowe wiadomości  z geografii  i historii Polski (mapa Polski, kierunki , symbole, zabytki, wielcy Polacy)

  Podręcznik „W szkole i w domu” nie zawiera niepotrzebnych reguł i zasad, których i  tak dziecko nie zapamięta.  Dzieci mają bawić się słowami i  bogacić  językowo bez stresu i przymusu. Mam nadzieję, że podręcznik ten, będzie lekturą, po którą dziecko polonijne  z radością będzie sięgać.

  Format A4, miękka oprawa

Zawartość

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Zestaw podręczników - W szkole i w domu klasa 2

Zestaw podręczników - W szkole i w domu klasa 2

Zestaw podręczników do klasy 2 dedykowany uczniom mieszkającym poza granicami Polski, których pierwszym językiem jest angielski.

Format A4, miękka oprawa

Produkty powiązane

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

10 książek tego samego wydawnictwa:

Najczęściej kupowane

Nowe książki

PayPal