Wielki wyścig. Opowiadania do nauki czytania
  • Obecnie brak na stanie
Gdybyś był.... Gra planszowaGdybyś był.... Gra planszowa
  • Obecnie brak na stanie
Co wolisz?
  • Obecnie brak na stanie
10,00 £
Logopedyczne kółko i krzyżyk. Głoski SZ i ŻLogopedyczne kółko i krzyżyk. Głoski SZ i Ż
  • Obecnie brak na stanie
Alfabet
    12,50 £
    Kot biznesik
      13,75 £
      Podkładka na biurko. Układ słonecznyPodkładka na biurko. Układ słoneczny
      • Obecnie brak na stanie

      Metoda dobrego startu

      Szukaj w katalogu

      Wyszukaj ponownie to co szukasz

      Metoda dobrego startu opracowana przez Martę Bogdanowicz wspiera całościowy rozwój dziecka dwujęzycznego i pomaga w nauce języka polskiego jako obcego 

      Metoda dobrego startu to seria, która wspiera integracjię funkcji wzrokowych, słuchowych i ruchowych dzieci uczących się języka polskiego w wieku przedszkolnym (od 4 – 5 lat) i dla starszych dzieci, których rozwój przebiega wolniej i nieharmonijnie, np. gdy pojawia się ryzyko dysleksji. Polecają ją specjaliści, którzy pracują z dziećmi dwujęzycznymi i dziećmi z trudnościami w nauce. 

      Metoda dobrego startu to metoda której celem jest wspomaganie rozwoju psychoruchowego dzieci, służy do aktywizowania rozwoju funkcji psychomotorycznych i ich integracji oraz korygowania zaburzeń tego rozwoju, co stwarza warunki prawidłowego procesu uczenia się.

      Często stosowana przez terapeutów i logopedów do wspierania rozwoju językowego, nauki czytania i pisania.

      Na czym polega Metoda Dobrego Startu?

      Metoda Dobrego Startu (MDS) należy do metod terapii psychomotorycznej. Została opracowana przez Martę Bogdanowicz na bazie francuskiej metody Bon Départ. Główny cel MDS to usprawnienie i zintegrowanie działania psychiki i motoryki. Wpływa pozytywnie na trudności w nauce oraz kłopoty z adaptacją dziecka do środowiska szkolnego i rodzinnego. Metoda Dobrego Startu polega głównie na usprawnianiu funkcji wzrokowych, słuchowych i ruchowych oraz na ich wzajemnej integracji. 

      Podręczniki i pomoce dla dzieci dwujęzycznych 

      W naszej ofercie znajdziesz również inne serie do nauki języka polskiego jako obcego na poziomie A: 

      Lubię Polski 

      Z Anią przez Polskę 

      Na poziomie B (poziom średniozaawansowany) polecamy serię podręczników Małgorzaty Pawlusiewicz, która została stworzona specjalnie dla polskich szkół na emigracji. Największą zaletą tej serii jest dostosowanie ilości materiału i jednostek lekcyjnych do ilości zajęć w szkole sobotniej (32 - 35 zajęć rocznie, 3-4 godziny tygodniowo). 

      Podręczniki te zapewniają uczniom ciągłości nauczania, ponieważ każdy podręcznik jest kontynuacją poprzedniej części. 

      Tej serii używają szkoły polonijne na całym świecie, w tym ponad 200 szkół w Wielkiej Brytanii i w Europie. Autorka podręczników, Małgorzata Pawlusiewicz, ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu dzieci na emigracji oraz w kształceniu nauczycieli polonijnych. 

      Szkoła podstawowa: 

      Małgorzata Pawlusiewicz – Przedszkole – Kl. 6 

      Kl. 7 – 8 i liceum