Harmonia

Opinie o sklepie

Brak opinii

Nasze emocje Zobacz większe

Nasze emocje

Nowy produkt

Nasze emocje

Miękka oprawa, 64 strony

Więcej szczegółów

£4.50 brutto

Dodaj do listy życzeń

10 szt. w magazynie

  Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski

   

  NASZE EMOCJE

   

  Celem książeczki jest przybliżenie dzieciom zagadnienia emocji i stanów emocjonalnych w atrakcyjnej, interaktywnej formie. Polega ona na czytaniu dziecku rymowanek i jednoczesnym aktywnym oglądaniu oraz interpretowaniu przez malucha związanych z nimi ilustracji. Może to stanowić dobry wstęp do rozmowy z dzieckiem na temat poszczególnych emocji, a także ich źródeł i przejawów. Niedokończone rysunki twarzy powinny zachęcić dziecko do podejmowania prób samodzielnego, graficznego zobrazowania przejawów emocji wyrażanych mimiką.

   

  Książeczka składa się z trzech części. W pierwszej dla porównania podano przykłady sposobów wyrażania kilku podstawowych stanów emocjonalnych na uproszczonych rysunkach różnych autorów. Wybrane emocje opisane zostały krótkimi rymowankami, pod którymi umieszczono krótkie komentarze zawierające wskazówki do rozmowy z dzieckiem. Zadaniem dziecka jest dorysowanie na niedokończonych rysunkach twarzy swojej interpretacji mimiki związanej z omówionym stanem emocjonalnym.

   

  W drugiej części w formie rymowanek podano wskazówki na temat możliwych sposobów interpretowania wyglądu poszczególnych elementów twarzy: ust, brwi i oczu. Zadaniem dziecka jest uzupełnienie twarzy o brakujące elementy, tak żeby za pomocą ust, brwi i oczu wyrazić różne rodzaje emocji.

   

  Trzecia część zawiera krótkie rymowane historyjki nawiązujące do stanów emocjonalnych, uczuć i nastrojów dwóch postaci: Minki i Zuzi. Historyjki ilustrowane są odpowiednimi ikonkami. Zadaniem dziecka jest narysowanie własnej interpretacji graficznej opisanych w historyjce emocji.

  Miękka oprawa, 64 strony

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Nasze emocje

Nasze emocje

Nasze emocje

Miękka oprawa, 64 strony

30 książek tego samego wydawnictwa:

Najczęściej kupowane

Nowe książki

PayPal